Uncategorised  -->

Sławomir Król
Kategoria:

Akcja „ STOP PUSTYM MISKOM”

Od września do października w naszej szkole prowadzona była kolejna akcja charytatywna pod hasłem „ STOP PUSTYM MISKOM”. Koordynatorem akcji była Sekcja Wolontariatu Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej w Machowej pod opieką P. Elżbiety Szewdo- Pluta i P. Albiny Marek. W zbiórce pomagali również uczniowie klasy III pod opieką P. Marii Czarnik, która jak co roku zajęła się koordynacją całej akcji.

Sławomir Król
Kategoria:

19 maja 2018r.  to data, która na zawsze zagości w historii Publicznej Szkoły Podstawowej w Machowej. Tego dnia placówka otrzymała imię Jana Pawła II. Decyzja o wyborze takiego właśnie patrona zapadła we wrześniu 2013 r. Od tej pory uczniowie pod kierunkiem opiekunów starannie przygotowywali się do tego święta. Poznali dokładnie życie patrona, biorąc udział w licznych konkursach, przygotowując akademie, wieczornice Jemu poświęcone. Uczniowie pod okiem opiekunów wykonali wiele interesujących i niezwykłych prac związanych z Papieżem. Korytarze szkoły, gazetki ścienne ozdobione są wspaniałymi portretami Ojca Świętego. Eksponowane są prace literackie w postaci wierszy i rozprawek. To wszystko sprawiło, iż cała społeczność była gotowa pod względem intelektualnym i duchowym do tej uroczystości. Rozpoczął ją przemarsz do kościoła, gdzie biskup ks. Andrzej Jeż odprawił mszę świętą , podczas której został poświęcony sztandar. W dalszej części została odsłonięta i poświęcona tablica pamiątkowa oraz odbyło się przekazanie sztandaru. Było to możliwe dzięki sponsorom :Stanisławowi Gąsiorowi, państwu Wojnickim oraz państwu Jaroszom. Święto szkoły swą obecnością uświetnili zaproszeni goście m. in. posłowie: Krystyna Skowrońska, Jan Warzecha, Zdzisław Gawlik, burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska czy podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch. Nie mogło zabraknąć części artystycznej przygotowanej przez uczniów szkoły, którzy śpiewem, tańcem i recytacją wyrazili ogromną radość z tego, że to właśnie Jan Paweł II został patronem ich szkoły.

Sławomir Król
Kategoria:

Mikołajkowy Dar Serca

Po raz kolejny dołączyliśmy do akcji Mikołajkowy Dar Serca. Dziękujemy wszystkim , którzy biorą w niej udział, zachęcamy gorąco do udziału w licytacji, która odbędzie się 5 grudnia o godz. 8: 00 W naszej szkole.

Sławomir Król
Kategoria:

Informacja

Informujemy, że od dnia 10.IV.2019 roku zajęcia w naszej szkole odbywają się normalnie. Przypominamy jednocześnie, że 10-12.IV odbywa się egzamin gimnazjalny - zatem do szkoły przychodzą tylko uczniowie klasy 3 gimnazjum oraz oddział przedszkolny, natomiast 15-17.IV odbywa się egzamin po ósmej klasie - do szkoły przychodzą ósmoklasiści i oddział przedszkolny.

Sławomir Król
Kategoria:

Pierwszy dzień wiosny

Nasza szkoła, należąc do sieci szkół promujących zdrowie, rokrocznie w pierwszy dzień wiosny propaguje zdrowy tryb życia. Organizujemy quiz o zdrowiu, zawody sportowe oraz przygotowujemy zdrową żywność. W tym roku motywem przewodnim było wykonanie zwierzątka z owoców lub warzyw. Po ocenie jury nastąpiła degustacja.